shape-top shape-bottom subpage-overlay

Jell İlaçlama

142 okunma

Böcek İlaçlama Yapılan Haşere Türleri

Yaşam alanlarımızda istenmeyen ve sağlık açısından da olumsuz etkilere neden olan haşerelerden kurtulmanın tek yolu böcek ilaçlama işlemleridir. Böcek ilaçlama maddi açıdan zarara neden olan ve canlılara karşı zarar veren tüm haşere türlerine karşı uygulanabilir. Haşerelere karşı mücadele için öncelikli olarak haşerenin hangi türe ait olduğunu bilmek gerekir. Bu sayede haşere türüne karşı en etkili ilaçlama yöntemine karar verilebilir. Açık ya da kapalı alanlarda görülen haşere türünün tespit edilmesi ile bu haşereye karşı etkili mücadelede ürün seçimi ve ilaçlama tekniği konusunda doğru kararlar alınmasını sağlayacaktır. Genel olarak haşereleri türlerine göre ayırmamız gerekirse sizlere şöyle bir sınıflandırma yapabiliriz;

  • Parazitler: Canlıların yaşamlarında karşılaşabilecekleri bit, pire, kene, tahta kurusu ve uyuz böceği gibi türlerin yer aldığı haşere grubudur.
  • Gider haşereleri: Ev, ofis ya da büyük alanlara giderler yoluyla giriş yapan ve buralarda beslenme, üreme gibi faaliyetlerini gerçekleştiren karınca, hamam böceği, kalorifer böceği, gümüşçün ve tespih böceği gibi haşerelerin yer aldığı gruptur.
  • Zehirliler: Canlıların yaşam sürdüğü her ortamda görülme ihtimali bulunan ve son derece zararlı olan yılan, çıyan, akrep, kırkayak vb. haşerelerin yer aldığı gruptur.
  • Kanatlılar: Mikrop ve bakterileri insandan insana taşıyabilen, birçok hastalığın yayılmasına neden olan karasinek, sivrisinek, tatarcık vb. haşerelerdir.
  • Diğer haşere türleri: Kulağakaçan, tahtakurdu ve danaburnu gibi haşere türleridir.
  • kayseri ilaçlama haşere ilaçlama     böcek ilaçlama     fare ilaçlama

Haşere türü ne olursa olsun, yaşam alanlarınızda daha sağlıklı ve daha hijyenik bir ortam oluşturmak için böcek ilaçlama firmalarından destek almanız son derece önem taşımaktadır. Kayseri ilaçlama firması olarak tüm haşerelere karşı profesyonel ekibimiz ve en etkili ürünlerimizle mücadele etmekteyiz. Sizlere hem sağlık açısından hem de yaşam alanlarınızdaki görsel kirlilik açısından rahatsız edeci haşerelerden kurtulmak için ”Biofan İlaçlama” firmamızın güvenli hizmetlerinden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.